Microsoft Courier: Bir tabletten fazlası Uyeol10

Join the forum, it's quick and easy

Microsoft Courier: Bir tabletten fazlası Uyeol10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Microsoft Courier: Bir tabletten fazlası

2 posters

Microsoft Courier: Bir tabletten fazlası Empty Microsoft Courier: Bir tabletten fazlası

Mesaj tarafından EviL Ptsi Nis. 12, 2010 3:47 pm

Microsoft'un bir süredir üzerinde çalıştığı tableti Courier hakkında ilk detaylar gün ışına çıktı.

Microsoft Courier: Bir tabletten fazlası 500x_courier4

Microsoft'un Courier adını verdiği tableti hakkın ilk detaylar ve tanıtım videosu yayınlandı. İlk olarak söylenmesi gereken şey Courier'ın standart tablet tanımının dışında bir tasarıma sahip olduğudur zira tablet'ten daha çok elektronik kitapçık gibi görünen Courier'da 2 adet 7 inç boyuta sahip multitouch destekli ekran bulunuyor. Bu 2 ekran parmakla kontrol, kalemle yazı yazma, karalama yapma, stylus kullanarak resim çizme gibi birçok özelliğe sahip. Microsoft Courier'daki 2 ekran birbirine menteşe tarzı bir sistemli bağlı ve 2 ekranın arasında yer alan bölgede "home" tuiu bulunuyor. Kablosuz ağ göstergesi, batarya durumu göstergesi gib görsellerin ekranların birinin köşesinde yer alacağı belirtildi.

Microsoft Courier: Bir tabletten fazlası 500x_courier0_01

Microsoft Courier'ın arka tarafında 3 mp çözünürlükte 4x yaklaştırma yapabilen kamera bulunuyor. Bu kamera ile çekilen fotoğrafların üzerine not almak, fotoğrafların üzerinde karalama yapmak, albüm oluşturmak mümkün. Microsoft Courier, tıpkı bir kitap gibi kapatılıp taşınabiliyor.

Microsoft Courier: Bir tabletten fazlası 500x_courier5_01

Çoklu internet tarayıcısı, saat, ajanda, takvim gibi uygulamalara sahip olan Microsoft Courier'da yazılan günlük tarzı yazılar veya tasarımlar çevrimiçi olarak paylaşılabiliyor. Çevrim içi olarak Powerpoint, Courier file, ve PDF uzantılı dosyaların indirilebileceği belirtilyor. Yayınlanan tanıtım videolarında sanal klavye'nin olmadığı dikkat çekerken, parmak, stylus gibi kullanım yöntemlerine odaklanıldığı belli oluyor. Şu anda prototip aşamasının sonlarında olan Microsoft Courier'ın tanıtım videolarını bir göz atalım.

EviL
EviL
Kurucu

Kurucu

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 472
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 06/03/10
Yaş Yaş : 30
Nerden Nerden : Haskovo

Microsoft Courier: Bir tabletten fazlası Empty Geri: Microsoft Courier: Bir tabletten fazlası

Mesaj tarafından r3sp3c7 Salı Nis. 13, 2010 7:39 pm

Çok güzelde, ben bunun ne olduğunu anlamadım.. :roll:
r3sp3c7
r3sp3c7
Moderatör

Moderatör

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 210
Yaş Yaş : 29
Nerden Nerden : İzmir

Microsoft Courier: Bir tabletten fazlası Empty Geri: Microsoft Courier: Bir tabletten fazlası

Mesaj tarafından EviL Perş. Nis. 22, 2010 6:14 pm

Henüz bende ne olduğunu anlamış değilim, aracaz oğrencez Göz Kırpma
EviL
EviL
Kurucu

Kurucu

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 472
Yaş Yaş : 30
Nerden Nerden : Haskovo